Prawdziwy mężczyzna – #2 Odkrywca

16010375_1090655077730088_1601224014_oKontynuacja cyklu, w którym chciałbym opisać cechy, które w dzisiejszych czasach czynią z mężczyzny tego prawdziwego Mężczyznę. W pierwszym poście opisałem historię mojego dziadka, który wykazał się ogromną odwagą i buntem przeciwko niesprawiedliwości świata. W tym natomiast chciałbym się skupić na czymś zupełnie innym, a mianowicie na  odkrywaniu siebie i otaczającego nas świata.

Dziś podróże nawet do najdalszych zakątków świata są dostępne na wyciągnięcie ręki, nawet brak pieniędzy nie stanowi ogromnego problemu. Można polecieć do Egiptu i jedyną refleksją na temat 5000 lat kultury może być to, że piramidy na zdjęciach wydawały się większe. Można pojechać do Oświęcimia i jedyną rzeczą, która zaciekawi może być to, w jaki sposób złodziejom udało się ukraść napis z bramy obozu. Jednak najtrudniejszymi podróżami są te bardzo bliskie, te w których odkrywamy siebie i wszystko to co nasz otacza. A co najważniejsze, można nie ruszyć się z domu i w najbliższej nam osobie, którą jak wydawało nam się – znamy na wylot –  odkryć nieodkryte.

Andrzej Poniedzielski napisał:
„To już ładnych tyle lat
jak do życia się przymierzam
nie wiem nic
nie umiem żyć
a zamierzam, a zamierzam.”

A czymże innym jest życie jak nie właśnie odkrywaniem? Największą zbrodnią mężczyzny jest zaprzestanie odkrywania, wtedy to staje się on truchłem jedynie egzystującym, jakby nic na niego nie czekało. Odkrywania choćby pierwszego siwego włosa u niej, czy u siebie. Odkrywać można kształt jej pleców każdego dnia na nowo – och! Jakie to jest odkrycie! Odkryć można wzruszenie w sobie, którego wcześniej się nie dostrzegało.

Mężczyzna, dopóki nie nie zauważy i nie doceni odkrywania nie jest prawdziwym mężczyzną.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s