Włóczykij

15908991_1085347658260830_1068236474_oWłóczyłem się bardzo długo, bo aż dwadzieścia dwa lata. I taki był ze mnie włóczęga, co nie chciał się zatrzymywać na dłużej, zawsze dobrze czuł się będąc zdanym tylko na siebie, bez swojego miejsca, bez swojej osoby. I to właśnie wtedy, gdy nie oglądałem się za siebie, nie przystawałem nawet na chwilę, zahaczyłem o jedną przystań. Zostałem na dłużej. Mógłbym teraz napisać „Sztukę kochania” na nowo. Po swojemu. Po naszemu.

Szczęście ma różne oblicza, a ja przez całe życie powtarzałem, że nie wolno uzależniać swojego uczucia spełnienia od obecności drugiej osoby, byłem tego pewny aż do momentu, gdy spacerowaliśmy brzegiem morza – świeciło jeszcze jasne słońce. Postanowiliśmy poleżeć na piasku i wtedy, gdy te drobne kamyczki upadały na mnie delikatnie wypuszczane z jej dłoni- zrozumiałem. Zrozumiałem, mimo że to dopiero początek naszej wspólnej drogi, że to właśnie przy niej nic co ludzkie nie jest mi obce. Chciała mnie z całym bagażem mojego włóczęgostwa, z tym wszystkim co było za mną, a co najważniejsze, z tym co będzie przede mną. Znalazłem swój cel, przestałem się włóczyć, a zacząłem kroczyć obok Kobiety mojego życia. Mimo że nasza wspólna wędrówka trwa tak krótko, czuję że nie będzie miała końca. A jedyną rzeczą, której mogę żałować to to, że nie poznałem jej wcześniej, że tak strasznie długo musiałem czekać na szczęście.

„Po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się, zapomina i nawet nie czuje, że zimno, bo zapomniał, co to jest ciepło.” – W. Faulkner
Zapomniałem, a ona pokazała mi jak to jest czuć ciepło. Obok siebie i w sobie. Ciepło spokoju i ciepło miłości. jest szczęściem w czystej postaci. Jest tym, czego potrzebowałem po tylu latach tułaczki.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s