O mnie

14536833_995455207250076_1008553884_oJakiś czas temu Kasia – jedna z Was, zadała mi bardzo dobre pytanie, mianowicie: Jakie trzy rzeczy powiedziałbyś osobie, którą widzisz po raz ostatni w życiu? Chodziło tu o takie informacje, które by zapamiętała i mogłyby ukształtować mój obraz w jej pamięci. Myślę, że to dobry pomysł na początek, ponieważ choć trochę się poznamy. Trzy pytania – trzy odpowiedzi.

Kim jestem? 

Bardzo często słyszę określenie, że jestem niedzisiejszy, uw
ażam że to mnie bardzo mocno definiuje. Oczywiście pod tym słowem kryje się styl mojego bycia, to jak czasami mówię i co robię. Bardzo mi to schlebia, bo nie ukrywam, że cenię szlachetność, honor i dumę, jaką cechowali się Panowie w dwudziestoleciu międzywojennym i te wartości są równie ważne dla mnie. To też jest powodem, dla którego jednym z filarów S.ubiektywnie jest bycie dżentelmenem. Krótko mówiąc: bycie nim, a przynajmniej staranie, by nim być jest dla mnie jednym z najważniejszych dążeń w życiu.

Z czego jestem dumny?

Z tego, że okres nastoletniego buntu mam już kilka lat za sobą, a mimo to dalej nie godzę się na ten stan rzeczywistości, który zastałem. Pisząc to myślę o bylejakości, która w dzisiejszych czasach wkradła się w relacje między ludźmi, bycie mężczyzną, a nawet to, jak żyjemy.

Anonimowego dżentelmena, a później S.ubiektywnie stworzyłem jako swój manifest. Manifest, który ma pokazać, że naprawdę można się nie zgodzić ze światem, podjąć walkę z nim, ba, a nawet ją wygrać! Ludzie mówią, że życie jest jakie jest, zapominając, że jest dokładnie takie, jakim je sobie stworzymy. I to właśnie robię, swoją postawą nie chcę dać się złamać światu, który stara się to zrobić każdego dnia i oczywiście, nie zawsze mi wychodzi, jednak wierzę, że po prostu warto próbować. 

Co jest ważne?

Co jakiś czas zdarza się, że ktoś pyta, dlaczego te cytaty, które udostępniam dotyczą w 90% miłości? Odpowiedź jest prozaicznie prosta – to uczucie jest dla mnie najważniejszą wartością w życiu, nie istnieje nic ponad nią. Miłość jest dla mnie tym, dzięki czemu życie nabiera pewnego większego sensu. Dla każdego jest to coś innego, dla mnie jest to właśnie miłość. Nie chcę powiedzieć, że nabiera koloru, ponieważ bez miłości również można być szczęśliwym, cieszyć się każdym dniem, jednak to ona sprawia, że człowiek chce się stawać zwyczajnie lepszym człowiekiem. 

Poza miłością bardzo ważnym elementem mojego życia stało się malowanie, mimo że robię to od niedawna, uwielbiam to robić. Sprawia mi ogromną frajdę zamknięcie się w pokoju i po prostu malowanie przez pół dnia. 

 

3 myśli na temat “O mnie”

  1. Od dawna śledzę S.ubiektywnie, nic dziwnego też że w końcu i tu się znalazłam. Jednakże nie zaspokoiłeś mego głodu co do swej osoby. Żądam więcej!

    Polubienie

  2. Jest Pan bardzo podobny do mojego mężczyzny i dokładnie da się was zdefiniować słowem „niedzisiejsi”! Te same wartości, zainteresowania… Znalazłam świetną stronę i podpisuję się pod każdym wpisem rękami i nogami, różni znajomi zostali obładowani naróżniejszymi linkami stąd. Pozdrawiam serdecznie!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s